Миксер за градежни смеси, двоен, 1800W, EXTOL PREMIUM

-20% Миксер за градежни смеси, двоен, 1800W, EXTOL PREMIUM
Бренд: EXTOL PREMIUM
Код: 8890610
EAN: 8595126972574
Достапност: На залиха
13,490 ден. 10,799 ден.
Количина: Додади во кошничка

Миксерот со две глави е наменет за мешање и подготвување градежни материјали како малтер., гипс, инјекциска смеса. Понатаму, бои и лакови, кои содржат органски растворувачи (на пр. на ацетон). Двоглавиот миксер ја подобрува и ја забрзува работата затоа што тоа не користи повисока брзина со која што квалитетот на мешање може да се намали, но благодарение на двате глави ефикасно и брзо се промешува смесата. Вртат во спротивни насоки во однос на друг за да се спречи ротацијата садот за мешање и ја олеснува работата.

Главни технички параметри: Напон / фрекфенција: 230V / 50Hz, Потрошувачка на енергија: 1800 вати, Две брзини 1. степен на пренос (без оптоварување): 150-350 / min; 2. степен на пренос (без оптоварување): 350-600 / мек старт: регулирање на брзина: константна брзина за време на оптоварување: заштита од преоптоварување - да: 120mm глава на миксер, додатоци-мешачи: 600mm, Кабел за напојување 3.8 м., количина на мешана смеса 90l.тежина 8.1 kg

Нема оценувања за овој производ.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Ве интересира нешто повеќе за Миксер за градежни смеси, двоен, 1800W, EXTOL PREMIUM?

Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:Loading...
Loading...
Loading...