Генератор бензински 15HP, 7,0kW, HERON, EGM 68 AVR-1

-10% Генератор бензински 15HP, 7,0kW, HERON, EGM 68 AVR-1
Бренд: HERON
Код: 8896119
Model: EGM 68 AVR-1
EAN: 8595126948036
Достапност: На залиха
69,990 ден. 62,991 ден.
Количина: Додади во кошничка

Одличен модел со моќен мотор, интелигентна електроника и еднофазен 230V штекер, осигурувач од 26A, е бескомпромисен помошник секаде каде е потребна голема јачина на еднофазна струја. Идеален за заварување, и совршено наоѓа примена при градба , монтажна работа, како резервен извор за за фирми и домови , мобилни сервисни центри или автомобил, како алтернативен извор на енергија во работилница и во природа. Главни технички параметри: број на фази: 1F Максимална моќност: 7,0 kW агол на осцилација ( двостран ): 6,3 kW Напон / Фрекфенција: 230V/50Hz Фактор на моќ : 1 тип на генератор на синхрон AC Номинална струја: 27,3 A/230V DC Номинална струја: 8.3 A/12V Тежина: 87 kg Димензии (висина х ширина x Д) : 55x68x54cm измерена јачина на звук ( растојание 7м ) 98 dB (A) додатоци: штипки + кабел за 12V клуч за свеќици, Тип: бензински , четиритактен едноцилиндричен, OHV , Зафатнина : 439ccm, Максимална моќност: 11.2 kW ( 15HP ) / 3600min -1 потрошувачка : мин. 0,45 л / kWh на 75 % оптоварување. Зафатнина на резервоар : 25 литри

Нема оценувања за овој производ.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Ве интересира нешто повеќе за Генератор бензински 15HP, 7,0kW, HERON, EGM 68 AVR-1?

Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:Loading...
Loading...
Loading...