Дигитален мултиметар, молив, True RMS, автоматски избор на опсег, EXTOL PREMIUM

Нема Залиха Дигитален мултиметар, молив, True RMS, автоматски избор на опсег, EXTOL PREMIUM
Бренд: EXTOL PREMIUM
Код: 8831252
EAN: 8595126984645
Достапност: Нема Залиха
1,990 ден.
Количина: Нема Залиха
ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ
Стандарди:600V CAT III, CE
Дополнителен параметар :опсег на мерење: DC / AC напон 10mV-1000V, отпор 60Ω-100MΩ, капацитет 1nF-10mF, фреквенција 10Hz-10MHz, 
мерење на диоди, континуитет на колото и откривање на бесконтактен напон, снимање на само измерена вредност, TrueRMS, 
дисплеј 6000, батерија 2x1,5V тип ААА (вклучено), тежина 130гр
Нема оценувања за овој производ.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Ве интересира нешто повеќе за Дигитален мултиметар, молив, True RMS, автоматски избор на опсег, EXTOL PREMIUM?

Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:Loading...
Loading...
Loading...