Дигитален мултиметар, ампер клешта, True RMS, LowZ, автоматски избор на опсег

Дигитален мултиметар, ампер клешта, True RMS, LowZ, автоматски избор на опсег
Бренд: EXTOL PREMIUM
Код: 8831253
EAN: 8595126984652
Достапност: На залиха
3,190 ден.
Количина: Додади во кошничка
ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ
Голем, лесен за читање, ЛЦД-дисплеј со осветлување,универзален мултиметар со автоматски избор на опсег за разноврсна употреба во домот и индустријата,
лесно ракување и брзо поставување на индивидуалните функции,автоматско исклучување кога е во мирување,
можете да користите AC клешти за да ја измерите струјата AC / DC во жицата, сите додатоци заедно со мултиметарот се чуваат во футрола.
ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ
стандарди: 600V CAT III, CE
Дополнителен параметар: опсези на мерење: DC напон 0,5-600V, AC напон 0,01-600V / 40-65Hz, DC струја 10mA-600A, AC струја 100mA-600A / 40-65Hz, 
отпорност до 60MΩ, капацитет 60µF-6000 μF, фреквенција 40Hz -1000Hz, температура -20 ° C-1000 ° C, мерење на континуитет на колото и 
бесконтактно откривање на наизменичен напон, снимање на само измерена вредност, TrueRMS, дисплеј 6000, батерија 2x1,5V тип AAA (вклучено)
Нема оценувања за овој производ.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Ве интересира нешто повеќе за Дигитален мултиметар, ампер клешта, True RMS, LowZ, автоматски избор на опсег?

Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:Loading...
Loading...
Loading...