Регулатор на притисок со филтер и манометар, max. работен притисок 8bar (0,8MPa), EXTOL PREMIUM

Регулатор на притисок со филтер и манометар, max. работен притисок 8bar (0,8MPa), EXTOL PREMIUM
Бренд: EXTOL PREMIUM
Код: 8865104
EAN: 8595126957748
Достапност: На залиха
955 ден.
Количина: Додади во кошничка

Регулатор на притисок со манометар и филтер. Premium е дизајниран за регулирање на притисок на компримиран воздух, како и за отстранување на кондензирана влага и траги од масло во воздухот. Уредот наоѓа примена при употреба на пневматски алатки кои имаат потреба од сув воздух без масло, на пример. за пневматски пиштоли за бојадисување, за пневматски алат за зашрафување итн. Главни технички параметри: Опис. Макс работен притисок од 8 бар (0,8 MPa), конденз. сад од 90 ml, макс. температура на воздухот од 60 ° C, брза спојка 1/4 "

 

Нема оценувања за овој производ.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Ве интересира нешто повеќе за Регулатор на притисок со филтер и манометар, max. работен притисок 8bar (0,8MPa), EXTOL PREMIUM?

Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:Loading...
Loading...
Loading...