Акумулаторска косилка за трева без четкици, 25,2V Li-ion, 4000mAh, EXTOL PREMIUM

-20% Акумулаторска косилка за трева без четкици, 25,2V Li-ion, 4000mAh, EXTOL PREMIUM
Бренд: EXTOL PREMIUM
Код: 8895630
EAN: 8595126973656
Достапност: На залиха
19.990 ден. 15.990 ден.
Количина: Додади во кошничка

Акумулаторската косилка EXTOL PREMIUM е опремена со најмодерен мотор без четкици. Предностите на овој нов вид на мотор во однос на конвенционалните, се ниско ниво на бучава, и поефикасна и помала потрошувачка на енергија. Косилката е едноставна за користење и одржување и има поголема слобода на движење на трева во однос на косилките со кабел. Извор на енергија е батерија од Li-ion 25,2V со капацитет од 4000mAh. Период на полнење на батеријата е 2часа а површина која може да се искоси е 200-250m2. Технички параметри: 25,2V, Li-ion, 4000mAh, 3800/min, дијаметар на косење 32cm, висина на косење 25-45-65mm, период на работа со едно полнење 40-60min, време на полнење на батерија 2h, волумен на кошница 30l, тежина 12kg.                                                                                                                                                                                                                                                              

Loading...
Loading...
Loading...