Мини електрична циркуларна пила 89mm, 700W

Мини електрична циркуларна пила  89mm, 700W
Бренд: EXTOL PREMIUM
Код: 8893022
EAN: 8595126973557
Достапност: На залиха
8.590 ден.
Количина: Додади во кошничка

Главни технички параметри: напон/фреквенција: 230V/50Hz, моќност: 700W, брзина: 4500/min. Пилов лист за дрво: ∅ 89mm × 1,0 × 10mm, ширина на SK плочка 1,6mm. 24заби. Лист за пластика ∅ 89mm × 1,0 × 10mm 44заби. Лист за плочки:  ∅ 89mm × 1,0 × 10mm, дијамант. Рез под 90°/28mm, 45°/5mm, во куфер, тежина: 3,7kg. Мини електрична циркуларна пила за сечење дрво, иверица, ламинат, лим и др.меки метали, пластични цевки. Поради трите вградени запчаници, се добива оптимална брзина на сечење и подолг век на траење на пилите и дисковите за сечење. Ги има сите фунцкии и операции као и стандардна цикуларна пила со тоа што поради компактните димензии може да се работи со една рака.Максимална длабочина на рез во дрво 29mm, плочки 8mm, алуминиум 3mm.

Loading...
Loading...
Loading...