Аголна брусилка , 125mm, 900W

-6% Аголна брусилка , 125mm, 900W
Бренд: EXTOL PREMIUM
Код: 8892025
EAN: 8595126975834
Достапност: На залиха
3.190 ден. 2.990 ден.
Количина: Додади во кошничка

Мала, практична брусилка наменета за лесни работи - сечење и брусење остатоци од заварување. Компактната големина овозможува удобна работа со една рака. Главни технички параметри: Напон/фреквенција: 230V/50Hz, моќност 900W, дијаметар на диск 125mm, навој на вретено M14, брзина 11000/min, навој на дршка M8, резервни четкици 8892025C, маса 2 kg.

Loading...
Loading...
Loading...