Диск за полирање сунѓер, T40, портокалов, ∅200x30mm, лепенка 180mm

-10% Диск за полирање сунѓер, T40, портокалов, ∅200x30mm, лепенка 180mm
Бренд: EXTOL PREMIUM
Код: 8804514
EAN: 8595126984287
Достапност: На залиха
499 ден. 449 ден.
Количина: Додади во кошничка

Универзален и повеќенаменски диск за полирање од сунѓер, дизајниран за едностепено полирање за да се постигне финален  сјај и повеќестепено полирање, вклучувајќи употреба на паста за корекција или емулзија со умерено корективно дејство, за ретуширање на мало оштетување на бојата на автомобилот. Рамната површина е најпопуларна верзија за искусни корисници. Тоа е најефикасен за фино брусење и полирање.

Loading...
Loading...
Loading...