Диск за полирање сунѓер, T80, жолт, ∅180x35mm, со бразди по дијамантски терк, со вдлабната лепенка 150mm

-20% Диск за полирање сунѓер, T80, жолт, ∅180x35mm, со бразди по дијамантски терк, со вдлабната лепенка 150mm
Бренд: EXTOL PREMIUM
Код: 8804538
EAN: 8595126984348
Достапност: На залиха
589 ден. 469 ден.
Количина: Додади во кошничка

Диск за полирање од сунѓер, специјално дизајниран за агресивно полирање и ретуширање на длабоки гребнатини, преголем слој боја, големи оштетувања на бојата, траги од брусна хартија P1200 / 1500 и тешка оксидација поврзана со паста за груба корекција за повеќестепено полирање. Рамната површина е најпопуларна верзија за искусни корисници. Тој е најефикасен за фино брусење и полирање. Површината на дискот е поделена на голем број независни сегменти според дијамантска шема. Ова го олеснува движењето на воздухот помеѓу дискот од пена и лакот, а со тоа брзо дисипација на топлината од површината што треба да се третира додека одржува висока ефикасност, слична на диск со рамна површина.

Нема оценувања за овој производ.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Ве интересира нешто повеќе за Диск за полирање сунѓер, T80, жолт, ∅180x35mm, со бразди по дијамантски терк, со вдлабната лепенка 150mm?

Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:Loading...
Loading...
Loading...