Инвертор за заварување, 200A Smart

Инвертор за заварување, 200A Smart
Бренд: EXTOL INDUSTRIAL
Код: 8796012
EAN: 8595126976596
Достапност: На залиха
18,990 ден.
Количина: Додади во кошничка

Професионалните Extol® Industrial инвертори за заварување, се трета генерација апарати за MMA и TIG заарување. користејќи за најнова микропроцесорска IGBT технологија. Инверторите се опремени со контролна табла со дисплеј кој ја покажува моменталната струја на заварување. Благодарејќи на софистицирана електроника, струјата може прецизно да се нагоди. Инверторот може да се користи и со специјален кабел за заварување опремен со црево за аргон гас и TIG горилник со тунгстен електрода. Главни технички парамери: Напон/фреквенција 220-240V / 50Hz, струја на заварување 10-200A, напон на празно 63V-MMA, 63V-TIG, осигурачи 32A-MMA, 25A-TIG, интермитенца на 40° C - 200A / 30%, 145A / 60%, 110A / 100%, дијаметар на електроди 1.6-5.0mm, тип на електроди: MMA (рутилни, стандардни,  INOX),  TIG (tungsten) со дополнитена опрема,  технологија Hot Start, Arc Force, Anti-Stick, Lift TIG, конектори 35-50, тежина 4,5 kg

Нема оценувања за овој производ.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Ве интересира нешто повеќе за Инвертор за заварување, 200A Smart?

Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:Loading...
Loading...
Loading...