Стартер 700А за дизел и бензински мотори, батерија 5V, 19V

Стартер 700А за дизел и бензински мотори, батерија 5V, 19V
Бренд: EXTOL PREMIUM
Код: 8897321
EAN: 8595126978835
Достапност: На залиха
7,990 ден.
Количина: Додади во кошничка

Лесен и минијатурен, компактен стартер и батерија во едно. Служи како засилувач за бензински и дизел мотори со зафатнина до 4000ccm, и 12V оловни акумулатори. Благодарение на USB приклучокот, и неколку видови конектори може да служи како батерија за полнење на мобилни телефони, таблети, камкордери, MP3 плеери и др. Има приклучок и за 19V за лаптоп. WiFi рутери и други уреди кои работат на овој напон. Благодарение на 12V приклучок за запалка во кола, може да се приклучи и авто компресор, фрижидер кои користат струја помала од 10А. Акумулаторите често се испразнуваат поради неисправни светилки или заборавени светла внатре во автомобилот. Со помош на стартерот може лесно да се реши проблемот и да се стартува автомобилот без проблеми. Може да се користи и како LED светилка. Може да се полни на приклучок од 220V и 12V. Главни технички параметри: Батерија:3.7V DC, Li-polymer, капацитет на батерија:18000mAh (66.6Wh), стартна струја 370А, максимална струја 700А, зафатнина за мотор: до 4000ccm, Излези: 5V / 1A-2.1A USB, 12V / 10A, 19V / 3.5A, 12V приклучок, оперативна температура: + 10 ° C to 40 ° C. Температура на околината -15 ° C to + 40 ° C. Тежина 680g.

Нема оценувања за овој производ.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Ве интересира нешто повеќе за Стартер 700А за дизел и бензински мотори, батерија 5V, 19V?

Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:Loading...
Loading...
Loading...