Електричен ударен чекан, HEX 17, 14J, EXTOL INDUSTRIAL

Нема Залиха Електричен ударен чекан, HEX 17, 14J, EXTOL INDUSTRIAL
Бренд: EXTOL INDUSTRIAL
Код: 8790300
EAN: 8595126990349
Достапност: Нема Залиха
Количина: Нема Залиха
КАРАКТЕРИСТИКИ
Благодарение на малата тежина од 5,5 кг, може да се користи подолг временски период сo големи удари до макс.16J. 
Системот за поставување на длето HEX има едноставна конструкција прилагодена на висок стрес и голема сигурност. Длето може да се постави на една од 6-те позиции. 
Чеканот е опремен со антивибрационен систем, кој доволно ги амортизира вибрациите, со што се зголемува безбедноста при работа. 
Меката површина на рачките и нивната ергономија, исто така, придонесуваат за зголемена удобност, безбедност при држење и придушување на вибрациите. 
Ротирачката предна рачка од 360 ° ви овозможува да ја прилагодите положбата на рачката во однос на работната позиција на чеканот.
ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ
напон / фреквенција 230V / 50-60Hz, потрошувачка на енергија 1200W, број на удари 3100 / мин, сила на удар 14J, прифат HEX 17мм, маса 5,5 кг
Нема оценувања за овој производ.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Ве интересира нешто повеќе за Електричен ударен чекан, HEX 17, 14J, EXTOL INDUSTRIAL?

Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:Loading...
Loading...
Loading...