Пиштол за лепење пластика, 180W, 11mm, EXTOL PREMIUM, GG 180 E

Пиштол за лепење пластика, 180W, 11mm, EXTOL PREMIUM, GG 180 E
Бренд: EXTOL PREMIUM
Код: 8899002
Model: GG 180 E
EAN: 8595126951623
Достапност: На залиха
990 ден.
Количина: Додади во кошничка

За лепење на материјали, поправки, сврзување, запечатување и фугирање. Главни технички параметри: напон / фрекфенција: 230V / 50Hz, Моќност: 180W, дијаметар на силиконските лепак стапчиња: 11 mm,  време на активирање: 3-5 мин, температура при апликација: 200 ° C, проток на лепак 26-30g/min. сврзува материјали како: пластика, керамика, кожа, картон, дрво, некои видови на метали. Тежина 0.42kg.

Loading...
Loading...
Loading...