Пумпа електрична, 600W, 3600l/h, EXTOL CRAFT

-16% Пумпа електрична, 600W, 3600l/h, EXTOL CRAFT
Бренд: EXTOL CRAFT
Код: 414260
EAN: 8595126924474
Достапност: На залиха
6.990 ден. 5.900 ден.
Количина: Додади во кошничка

Наменета за разни употреби во градина, викендичка и мала градба. Може да се користи за  наводнување градина, прскалки за вода, полнење и празнење базен, рибник и др.Главни технички параметри: напон/фреквенција 230V/50Hz, моќност 600W max.проток 3600l/h, max. висина: 35m +/- 5%, длабочина 9m, дијаметар на влезно/излезно грло 1", термичка заштита на намотки, тежина 9,2kg

Loading...
Loading...
Loading...