Моторна проточна пумпа 6,5HP, 1100l/min = 66m3/h, 4,8kW (6,5HP)/4000min-1, HERON, EPH 80

-10% Моторна проточна пумпа 6,5HP, 1100l/min = 66m3/h, 4,8kW (6,5HP)/4000min-1, HERON, EPH 80
Бренд: HERON
Код: 8895102
Model: EPH 80
EAN: 8595126935609
Достапност: На залиха
21.999 ден. 19.799 ден.
Количина: Додади во кошничка

Пумпа која со својата контрукција и висока моќ на црпење е наменета за транспорт на големи количини на "чиста" топла вода од базени, резервоари, бунари, водотеци и др, Пренос на вода од поплавени подрачја каде што е потребно брзо, сигурно и ефикасно пумпа на големи количини на вода. Главни технички параметри: влез/излез. грло: 3"/3" (76mm) максимален проток: 1100l/min 66m3/h = макс длабочина на вшмукување : 7m Тежина: 28 kg. Димензии (висина х ширина x Д): 40x39x47cm. Додатоци: пластични адаптери, клуч за  свеќица, тип цедилка: бензин, четири-тактен едноцилиндричен OHV, зафатнина: 173ccm максимална излезна моќност на мотор : 4.8kW (6.5 HP) / 4000min-1 потрошувачка на гориво: 1,2-1,5 l / h резервоар за гориво капацитет: 3,6l.

Loading...
Loading...
Loading...