Пумпа моторна проточна 5,5HP, 600l/min (36m3/h), HERON

-10% Пумпа моторна проточна 5,5HP, 600l/min (36m3/h), HERON
Бренд: HERON
Код: 8895101
Model: EPH 50
EAN: 8595126916806
Достапност: На залиха
17.950 ден. 16.155 ден.
Количина: Додади во кошничка

Пумпа која со својата контрукција и висока моќ на црпење е наменета за транспорт на големи количини на "чиста" топла вода од базени, резервоари, бунари, водотеци и др, Пренос на вода од поплавени подрачја каде што е потребно брзо, сигурно и ефикасно пумпа на големи количини на вода. Главни технички параметри: влез / излез. грло: 2 "/ 2" (51mm) максимален проток: 600l/min 36m3/h = макс длабочина на вшмукување : 7m Тежина: 24 kg Димензии (висина х ширина x Д): 47x38x37cm. Додатоци: пластични адаптери, клуч за  свеќица, тип цедилка: бензин, четири-тактен едноцилиндричен OHV, зафатнина: 173ccm максимална излезна моќност на мотор : 4.0 kW (5.5 HP) / 4000min-1 потрошувачка на гориво: 1,2-1,5 l / h резервоар за гориво капацитет: 3,6l

 

Loading...
Loading...
Loading...