Генератор бензински-плински со електричен старт 5,5kW, HERON EGM 55 LPG-NG-1F

-10% Генератор бензински-плински со електричен старт 5,5kW, HERON EGM 55 LPG-NG-1F
Бренд: HERON
Код: 8896318
Model: LPG 55
EAN: 8595126961400
Достапност: На залиха
96.790 ден. 87.111 ден.
Количина: Додади во кошничка

Поради својата високо квалитетната конструкција и моќен мотор, овој модел е првенствено наменет за употреба во градежната индустрија, напојување на апарати за заварување, електричен алат или како извор на енергија за мобилни сервисни центри, Генераторот е опремен и со AVR уред кој автоматски го регулира излезниот напон, и со тоа може да напојува и електронска опрема без никакви ризици. Главни технички параметри: број на фази: 1F; Бензин/LPG Максимална/номинална  моќност: 5.5/5 kW; Потрошувачка на гориво 0,9l/kWh, 0,36kg/kWh NG: Максимална/номинална моќност: 4,5/4,2 kW; Потрошувачка на гориво: 0,35m3/kWh; Напон / Фрекфенција:230V /50Hz Фактор на моќ: 1, тип на генератор: синхрон, AC Номинална струја: 22,7 A/230V DC номинална струја: 8.3 A/12V Тежина: 91 kg Димензии (висина х ширина x Д): 70x53x56cm измерена јачина на звук (растојание 7м) 72 dB (A) додатоци: кабел+штипки за 12V,штекер, клуч за свеќица, Мотор: тип: бензински, четиритактен едноцилиндричен со OHV, зафатнина: 389ccm. Максимална моќност: 9 kW (13HP) / 4000min-1 потрошувачка: мин. 0,9 л / kWh. Палење со клуч и рачно. Волумен на резервоар: 25 литри

Loading...
Loading...
Loading...