Акумулаторски одвртувач 16,6V Li-ion, 2000mAh, (2х) EXTOL INDUSTRIAL

-9% Акумулаторски одвртувач 16,6V Li-ion, 2000mAh, (2х)  EXTOL INDUSTRIAL
Бренд: EXTOL INDUSTRIAL
Код: 8791151
EAN: 8595126972338
Достапност: На залиха
6.590 ден. 5.990 ден.
Количина: Додади во кошничка

Лесен и моќен акумулаторски одвртувач со две брзини со извонредно компактни димензии, и е со висок вртежен момент и исто така е идеален за дупчење и зашрафување во метал и дрво. Главни технички параметри: Батерија:  Li-ion 16,6V (x2) капацитет на батеријата: 2000mAh: време на полнење 1,5h, I. брзина од 0-350, II брзина од. 0-1350. П операција, брзостегачки футер: метал/пластика, прифат 3/8" бургии од 2-13mm. Момент на затегање 18 + 1max, Вртежен момент: 16/33Nm. тежина 1kg

 

Loading...
Loading...
Loading...