Проточна моторна пумпа, 133l/min, EXTOL CRAFT

-20% Проточна моторна пумпа, 133l/min, EXTOL CRAFT
Бренд: EXTOL CRAFT
Код: 414502
EAN: 8595126974028
Достапност: На залиха
11.290 ден. 8.990 ден.
Количина: Додади во кошничка

Пумпата е наменета за повремено испумпување чиста вода од базени, бунари и градини. Опремена е со регулатор на проток и лесно се управува. Лесно пренослива поради мала тежина. Главни технички параметри: влезно/излезно грло 1" (25mm), проток 133l/min = 8m3/h, макс. висина 30m, пропустливост на парчиња 2mm. Мотор: зафатнина на цилиндер 33ccm, макс моќност на мотор 0,9kW (1,2HP)/6500min-1, резервоар 0,95L, тежина 6.8kg, димензии 35x25x40cm. 

 

Loading...
Loading...
Loading...