Акумулаторски одвртувач, 12V Li-ion (1x), 1300mAh, EXTOL CRAFT

-14% Нема Залиха Акумулаторски одвртувач, 12V Li-ion (1x), 1300mAh, EXTOL CRAFT
Бренд: EXTOL CRAFT
Код: 402400
EAN: 8595126975636
Достапност: Нема Залиха
3.490 ден. 2.999 ден.
Количина: Нема Залиха

Практичен и лесен одвртувач наменет за завртување и одртување навртки и дупчење во дрво, метал и пластика. Интегрираната LED светилка овозможува лесна работа на темни места. Литиумска батерија овозможува полнење во било кое време без да се намали нејзиниот капацитет. Батерија 12V Li-ion 1300mAh, вртежи I. 0-400/min, II. 0-1500/min, футер пластичен 3/8", дијаметар на бургија 0,8-10mm, агол на вртежен момент 21+, max вртежен момент 18Nm, полнење на батерија 4-5h, тежина 1kg

Loading...
Loading...
Loading...