Ротирачка полирка, 1400W

-10% Ротирачка полирка, 1400W
Бренд: EXTOL INDUSTRIAL
Код: 8792500
EAN: 8595126979863
Достапност: На залиха
6.990 ден. 6.290 ден.
Количина: Додади во кошничка

Ротирачката полирка е наменета за полирање на каросерија на автомобил, подови, хромирани површини, као и за отстранување на остатоци од материјали при работа. Опремена е со потенциометар со кој се регулира брзина на ротирање. Поседува мек старт и 6 позиции на брзина.Навојот на оската е М14 и може да се користи за монтирање и користење на други додатоци, гумени дискови , и сл. Дел од приборот е и гумен диск 180mm и навлака од овчешко руно со кои се врши полирање. Напон/фреквенција 50Hz/230V, моќност 1400W, дијаметар на диск 180mm, навој М14, вртежи 900-3800/min, тежина 3,4kg

Loading...
Loading...
Loading...