Акумулаторски одвртувач/дупчалка без четкици, 20V Li-ion, (x1), 2000mAh

-9% Акумулаторски одвртувач/дупчалка без четкици, 20V Li-ion, (x1), 2000mAh
Бренд: EXTOL INDUSTRIAL
Код: 8791800
EAN: 8595126982955
Достапност: На залиха
9.890 ден. 8.990 ден.
Количина: Додади во кошничка

Лесниот и моќен акумулаторски двобрзински одвртувач и дупчалка со ударен чекан, овозможува силен ударен момент при дупчењево широк дијапазон на материјали.челик, метал, дрво, пластика, и цигла. Благодарение на ергономскиот дизајн, може подолго време да се работи без проблем. Опремена со модерен мотор без четкици кој троши помалку батерија, поефикасен е и трае подолго  Срцето на дупчалката е мотор со високи перформанси и целосно метален склоп на запчаници,  кој овозможува работа без откажување и при поголеми оптоварувња. Самостезниот футер овозможува лесна промна на бургиите со една рака. Батеријата може да се користи во сите EXTOL SHARE20V сeрии алатки. Благодарение на Li-Ion батериите може да се надополнуваат во сеое време без губење на капацитетот. Литиумските батерии губат многу малку во текот на само празнење и траат подолго наполнети. Двете брзини овозможуват да се одбере брзина соодветназа дадената работа. Интегрираната LED сијаличка овозможува добро осветлен работен простор.Гумираната дршка ги апсорбира вибрациите и ја прави работата попријатна и побезбедна.Tехнички параметри: Батерија 20V Li-Ion (x1), капацитет 2000Ah.

Loading...
Loading...
Loading...