Генератор на бензин со подвозје и елек. старт, 15HP/7,0kW, HERON

-10% Генератор на бензин со подвозје и елек. старт, 15HP/7,0kW, HERON
Бренд: HERON
Код: 8896421
EAN: 8595126981026
Достапност: На залиха
94.990 ден. 85.491 ден.
Количина: Додади во кошничка
ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ
број на фази 1F, максимална моќност 7,0 kW, оперативни перформанси 6,3 kW, максимална потрошувачка од штекер 230V, <3,5 kW (16A) / <6,3kW (32A)
напон / фреквенција 230 V / 50 Hz, фактор на моќност 1, волумен на цилиндарот 439 см, максимална моќност на моторот 11,2 kW (15 КС) / 3600 мин-1
стартување рачен и електричен, потрошувачката мин. 0,45l / kWh, волумен на резервоарот 25л, тип на генератор синхрони,AC номинална струја 27,3A / 230V
DC номинална струја 8,3A / 12V, димензии (сите) 64х70х80см, тежина со електричен старт 95,1 кг
Loading...
Loading...
Loading...