Генератор на бензин, 6,5HP/2,8kW, HERON

-10% Генератор на бензин, 6,5HP/2,8kW, HERON
Бренд: HERON
Код: 8896416
EAN: 8595126980982
Достапност: На залиха
42.990 ден. 38.691 ден.
Количина: Додади во кошничка
ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ
број на фази 1ф, максимални перформанси 2,8 kW, оперативни перформанси 2,5 kW, напон/фреквенција 230V/50Hz,фактор на моќност 1
волумен на цилиндарот 208 кубика, максимална моќност на моторот 4,8 kW (6,5 КС)/4000 мин-1,потрошувачката мин. 0,5l/kWh
волумен на резервоарот 15 л, тип на генератор синхрони, AC номинална струја 10,8A/230V, DC номинална струја 8,3A/12V
додатоци: кабел + стеги за штекер од 12V, клуч за свеќичка,димензии (hh) 45х46х59см, маса 44,6 кг
Loading...
Loading...
Loading...