Додаток за дупчалка со 2 функции, за сечење лим/сечење дрво

-15% Додаток за дупчалка со 2 функции, за сечење лим/сечење дрво
Бренд: EXTOL PREMIUM
Код: 8813654
EAN: 8595126993746
Достапност: На залиха
2.990 ден. 2.539 ден.
Количина: Додади во кошничка
ГЛАВНИ ПРЕДНОСТИ
максимална дебелина на сечениот материјал е 2mm; за челик. лимови до 1,0 mm/ не'рѓосувачки челик максимум до 0,5 mm, други меки метали 
до 1,5 mm со препорачана работа. оптимално 1500 - 3000 вртежи во минута, минималниот дијаметар на сечениот лак е приближно 24 mm за сечење,
потоа 30 mm,овој тип на прицврстување е дополнет со модул за стегање на сечилото на пилата и со тоа ја проширува неговата употреба со можност 
за сечење дрво и пластика до 50 mm дебелина, челик и меки метали до 50 mm дебелина. 2mm/не'рѓосувачки челик макс.до 0,5мм со препорачана работа. 
при брзини оптимално 800 - 1500 вртежи во минута
Loading...
Loading...
Loading...